Догляд за мохом
Для того, щоб внести в життя яскраві фарби, багато людей прикрашають свої будинки, робочі місця та інші приміщення, живими рослинами. Найневибагливішим і неймовірно красивим зеленим декором є стабілізований мох, який останнім часом набирає все більшої популярності.
Особливості стабілізованих рослин
Стабілізовані рослини є практичним, вигідним та креативним варіантом озеленення приміщення, оскільки мають такі характеристики:
- легкість у догляді; безпека для здоров’я та навколишнього середовища;
- тривалий термін застосування;
- сучасний та модний вигляд, який водночас зближує з природою та знімає стрес;
- можливість створення декору для приміщення, виконаного в будь-якому стилі, з урахуванням індивідуальних ідей клієнта.
Як правильно доглядати за мохом
Стабілізований мох є невибагливим видом декору, що не потребує особливого догляду. Але щоб він зберігав свою свіжість і яскравість кольору якомога довше, деякі правила все-таки потрібно дотримуватися.
- Щоб фіто стіна не тьмяніла і не висихала, вологість повітря в приміщенні має перевищувати 40%. Якщо повітря сухе, підтримувати такий рівень вологості можна за допомогою побутового зволожувача або ємності з водою. Такі заходи будуть корисні не тільки для рослин, а й для здоров’я мешканців.
- Не слід розташовувати фітокартину поблизу батареї, кондиціонера або іншої техніки, яка сприяє висушуванню повітря, внаслідок чого рослини тьмяніють.
- Іноді (один раз на місяць, або навіть рідше) з моху необхідно знімати пил. Робити це можна м’якою волоткою або холодним обдуванням.
- Стабілізований мох боїться води, тому розташовувати його потрібно подалі від змішувачів тощо.
- Фітопанелі не можна розміщувати там, де на них потрапить пряме сонячне світло, оскільки від цього мох може втратити насиченість кольору.
- Важливо оберігати рослини від механічних пошкоджень, а також не чіпати їх руками без потреби, щоб вони не втратили форму та пружність.